Detské centrum Detské centrum Základné informácie Projekty DC Plán
podujatí
Pomôžte
nám
Ďakujeme
za pomoc
Archív Diskusia
Detské centrum Archív > Archív Novín DC > Niektoré stretnutia náhradných rodín DC > Boli sme v TATRALANDII SK   I   EN   I   PL   I   DE   I   FR
Boli sme v TATRALANDII
Detské centrum

Mapa stránky

Vyhľadávanie

INTRANET DC
Boli sme v TATRALANDII Vytlač článok Vytlač článok

DETSKÉ CENTRUM ďakuje predstaviteľom Aquaparku Tatralandia, ktorí umožnili členom náhradnej rodiny DC z Rajca, prežiť nádherné dni na Liptove v tomto svojim spôsobom ojedinelom a krásnom zariadení na Slovensku!ĎAKUJEME!


Viktor Blaho,
prezident DC

A ako sa mali?

Ocino Tóno, 49 rokov
Barborka, 15 rokov
Katka, 20 rokov
Tobiá,š 6 rokov


Po milom privítaní na recepcii a prekvapení v podobe darčekov pre každého z nás, sme sa ubytovali v dvoch chatkách, ktoré boli perfektne vybavené. Po zložení batohov sme išli okúsiť aká je voda v bazénoch. Bola príjemne teplá.

Ďalšie dni sme sa vybláznili aj na tobogánoch, ktoré boli v prevádzke. Tobinkovi sa najviac páčilo v jeho detskom bazéniku, kde boli postavené rôzne atrakcie pre deti. Navštívili sme aj sauny, ktorými sme boli naozaj prekvapení, ešte sme také niečo nikdy nevideli. Jednoducho nám bolo všetkým super.

Ďakujeme predstaviteľom Aquaparku Tatralandia a Detskému centrum za veľmi peknú dovolenku!


Jaroslav, 20 rokov


Tento výlet som prijal s nadšením. Tie štyri dni v Tatralandii ubehli ako voda a bolo tam super a nie je sa na čo sťažovať. Spokojnosť bola u všetkých členov rodiny a samozrejme aj u mňa. Perfektne strávené štyri dni, oddýchli sme si a spoznali nové prostredie. Celé okolie, ktoré nás obklopovalo bolo veľmi pekné a príjemné. Samotné kúpalisko ma milo prekvapilo. Škoda, že bola otvorená len jedna polovica, ale nám to stačilo. Aj stravu, ktorú baby pripravovali v kuchynke bungalova bola perfektná. Veľmi som bol spokojný. Aj plavčíčky a recepčná ešte viac spestrili môj pohľad na okolitú prírodu a tobogány.

Ďakujem za tieto pekne strávené dni!Monika, 17 rokov

Jedného dňa nám oznámili, že ideme do Tatralandie. Bolo to asi týždeň pred odchodom, a tak som mala dosť času porozmýšlať, čo si tam zoberiem. Veľmi som sa tešila, lebo som o Tatralandii veľa počula. Najviac som sa tešila na tobogány. Po príchode som bola milo prekvapená celým areálom a okolím. Boli tam rôzne skupiny chatiek, ktoré mali zaujímavé názvy, napr. Indiánska osada, Skautský tábor, Vinohradnícka osada a samozrejme naša rybárska zátoka. V bazénoch bolo super a bola som spokojná, že tam bola teplá termálna voda. Keď sme prišli z bazéna, hneď sme si navarili obed a išli si oddýchnuť. Po obednajšej prestávke sme išli naspäť na kúpalisko. Veľkým plusom bolo aj futbalové ihrisko, kde sme si zahrali futbal. Boli sme aj na prechádzke, kde smer uvideli rôzne zvieratá (kačky, lamu, kozy, zajačiky, poníka ...) Na túto dovolenku mám super spomienky a ďakujem za všetko!
Miroslav, 16 rokov

Na tento výlet do Tatralandie som sa veľmi tešil aj preto, že som nešiel do školy. Keď sme odchádzali vo štvrtok poobede, bol som veľmi zvedavý, ako to v Tatralandii bude vyzerať. Keď sme prišli na miesto bol som milo prekvapený pekným prostredím a nádhernými chatkami, v ktorých sme bývali. Nič mi tam nechýbalo a bol som veľmi rád, že tam bolo aj futbalové ihrisko, na ktorom sme sa mohli odreagovať po kúpalisku, ktoré nemalo chybu a bolo super. Najviac sa mi páčili výrivky a rôzne tobogány. Okolie chatiek bolo naozaj zaujímavé a pekné. Som veľmi rád, že sme mohli absolvovať takúto peknú dovolenku!

Peter, 18 rokov

O Tatralandii som už veľa počul, ale ešte nikdy som tam nebol a bol som naozaj netrpezlivý a nedočkavý, aké to tam v skutočnosti je. Po príchode sme sa hneď išli kúpať a boli sme aj na prechádzke, aby sme spoznali okolie. Naše baby, veľké kuchárky, nám zatiaľ pripravili chutnú večeru. Na druhý deň sme sa od rána vybrali na kúpalisko a boli sme tam až doobeda. Čas sme netrávili len na kúpalisku, hrali sme aj futbal, prechádzali sa a oddychovali. Všetci tam boli fajn, celý personál bol ku nám veľmi milý a pozorný. Po peknej dovolenke sa mi išlo ľahšie do školy a mám aj krásne spomienky.

Ďakujem za peknú dovolenku, na ktorej som si oddýchol!
 

• PRIDAJ REAKCIU NA PRÍSPEVOKDETSKÉ CENTRUM
SLOVENSKO

prvá slovenská spoločnosť 
pre pomoc deťom 
v náhradnej starostlivosti

dcded_230


Kontakt:


Detské centrum Slovensko
Child Centre Slovakia


K. Sidora 134
034 01 Ružomberok
Slovak Republic


GEO Location:

Lat. 49.066357 Long. 19.300817


tel. +421 44 43 41 636

fax +421 44 43 41 636

mobil +421 903 731 750

e-mail: detskecentrum(zavinac)detskecentrum.sk

 

Bankové spojenie:


VÚB 294547342/0200
BIC (SWIFT): SUBASKBX 
IBAN: SK7502000000000294547342

 

TATRA BANKA 2928876551/1100

BIC (SWIFT): TATRSKBX

IBAN: SK57 1100 0000 0029 2887 6551

 

IČO: 30226112

DIČ: 2020589098


Právna forma:
občianske združenie registrované Ministerstvom vnútra SR pod č. VVS/1-900/90-3487 dňa 15. 2.1991

 

najstaršia mimovládna, nezisková, dobrovoľnícka organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, pre pomoc a podporu deťom žijúcim v detských domovoch a v rodinných formách náhradnej starostlivosti, formujúca sa od roku 1979,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie14032/2006-I/21AK,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie prípravy profesionálnych náhradných rodičov, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie 14032/2006-I/21AK.


Dr.Oetker, s.r.o.

    generálny partner

    pre aktivity v prospech pomoci deťom
    v náhradných rodinách

droetker_282

 

 


• partneri pokračovanie •

 

 

 

Spolupracujúce organizácie:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR


 

 

upsvar_logo_286

 

 

 

logozznded_280

 

logo_anr_125

 

Asociácia náhradných rodín

 

 

 

 

farlesk_1_150

 

Spoločnosti FARLESK spol. s r. o. ďakujeme za pomoc pri organizácii XXXIX. Táborových stretnutí Detského centra Slovensko

Dokumenty

Zákon o rodine

Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov ...,

 

Vyhláška MPSVaR SR č. 103/2018 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Zákon o profesionálnych náhradných rodinách

 

Dohovor o právach dieťaťa

 

Zákonník práce

 

Program Centra pre deti a rodiny Detského centra Slovensko

Stanovy DC-SK

 

Platné pravidlá pretekov turistickej zdatnosti pre deti a mládež z detských domovov v SR z 21. 3.2023


Kultúrno - poznávacia činnosť pre preteky turistickej zdatnosti detí a mládeže z detských domovov v roku 2023

 

 

 

2%

KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANEValid XHTML 1.0! Valid CSS!