Neskoro, ale predsa! Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, ústami jeho generálneho riaditeľa MUDr. Ivana Juráša, uznalo, že súrodenci, ktorých chcelo dať Detské centrum dokopy v jednej rodine, nemali byť rozdelení. Jedno dieťa bolo adoptované a 3 jeho súrodenci putovali do detského domova. Pracovníčky ÚPSVaR v Ružomberku pochybili aj pri malej Miriam, ktorá 11 rokov nikomu nechýbala. Svojho sa dočkal od Tlačovej rady SR aj šéfredaktor Ružomberského hlasu za článok "Zahanbujúca reportáž, alebo primitívny útok na city", ktorý kritizoval Televíziu Markíza a jej redaktorku Mgr. Radoslavu Rusňákovú, za kritiku pracovníčok ÚPSVaR v Ružomberku, oddelenia sociálnoprávnej ochrany detí, v relácii Lampáreň.
Z rozhodnutia Tlačover rady SR citujeme:
"Rada prijala rozhodnutie v prípade sťažnosti Radoslavy Rusňákovej, redaktorky Markízy, na porušenie zásad novinárskej etiky uverejnením článku pod názvom „Zahanbujúca reportáž, alebo primitívny útok na city“ zo dňa 25. 2. 2011 v regionálnych novinách RUŽOMBERSKÝ HLAS. Tlačová rada konštatovala, že uverejnením spomenutého článku došlo k porušeniu Etického kódexu novinára v čl. II, bod 2: „Hlavnými zásadami, ktorými sa novinár riadi vo svojej práci, sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, poctivosť, pravdivosť, zodpovednosť a dôsledné overovanie faktov.“
Ďakujeme pánovi generálnemu riaditeľovi MUDr. Ivanovi Jurášovi aj za to, čo povedal v relácii Teleráno 28.10.2011 aj v reportáži relácie Lampáreň 30.10.2011. Ďakujeme aj Televízii Markiza - relácii Lampáreň a pani redaktorke Mgr. Radoslave Rusňákovej. Možno odteraz budú sociálne pracovníčky niektorých úradov, ktoré doteraz nebrali svoju prácu vážne, dávať väčší dôraz na to, že pri rozhodovaní je prvoradý "záujem dieťaťa".
Archív TV Markiza:
TELERÁNO z 28.10.2011
kliknite na obrázok a posunte bežec približne na 18m:30s

LAMPÁREŇ z 30.10.2011
kliknite na obrázok a nastavte sa po reklame bežcom približne na 14m:40s, na druhú reportáž v poradí.

|