Detské centrum Detské centrum Základné informácie Projekty DC Plán
podujatí
Pomôžte
nám
Ďakujeme
za pomoc
Archív Diskusia
Detské centrum Diskusia > Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? SK   I   EN   I   PL   I   DE   I   FR
Späť
Detské centrum

Mapa stránky

Vyhľadávanie

INTRANET DC
Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? Vytlač článok Vytlač článok

Vážení profesionálni náhradní rodičia, záujemci o túto profesiu ale aj ďalší návštevníci tejto web stránky, zapojte sa prosím do diskusie na  tému, ako sa Vám podarilo (ne)zamestnať ako profesionálny rodič. Zdá sa, že problém plných detských domovov nie je v nezáujme o profesiu profesionálneho rodiča, ale ešte stále skôr v nezáujme alebo v neschopnosti tých, ktorí by mali zariadiť, aby podľa možnosti všetky deti mohli vyrastať v rodine. Túto diskusiu môžete použiť aj pokiaľ hľadáte zamestnanie ako profesionálny rodič, resp. pre zamestnávateľov, ak hľadajú profesionálnych rodičov.

 

Na Vaše otázky za DC-SK budú odpovedať:

 

vblprezident_180_225

PaedDr. Viktor Blaho, prezident(e-mail code)detskecentrum.sk

prezident DC-SK

 


PhDr. Silvia Pančíková, pancikova(e-mail code)detskecentrum.sk

riaditeľka pobytových opatrení CDR DC-SK,

 

sona_100_290


Mgr. et Bc. Soňa Balážová, psycholog(e-mail code)detskecentrum.sk

psychológ CDR DC-SK,

 

Očakávame tiež, že do diskusie sa zapoja aj ďalší navštevníci tejto  stránky, či to už budú odborníci k danej téme, profesionálni a iní náhradní rodičia alebo aj laická verejnosť.

 

E-mailová adresa diskutujúceho (ak ju diskutujúci uvedie), je prístupná, keď kliknete v diskusnom príspevku na jeho meno!

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANE

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   Pridaj príspevok Pridaj príspevok
Viktor Blaho (9.1.2011, 19:01:13) Odpovedz Odpovedz
Re: nezáujem
Až do úplného osamostatnenia sa, t.z., že detský domov bude prispievať na dieťa do jeho 18-tich (ústavná starostlivosť) resp. 25-tich rokov veku v prípade jeho dobrovoľného pobytu v rodine, pokiaľ sa neosamostatní. Potom je to už len na Vašej vzájomnej dohode, čiže vtedy to môže byť až na "doživotie".
anro (8.1.2011, 1:30:24) Odpovedz Odpovedz
nezáujem
Pokiaľ o dieťa nie je záujem zo žiadnej strany, pokiaľ / doba/ môže zostať u profirodičov ?
Viktor Blaho (5.1.2011, 13:26:43) Odpovedz Odpovedz
Re: Info
Dobrý deň! Teoreticky sa do profesionálnej rodiny môžu dostať deti vo veku od 0 do 18 rokov. Prakticky sa však najčastejšie dostávajú do profi rodín deti od 0 do 3 rokov, ale ani staršie až napr. do 16 rokov veku nie sú výnimkou, najmä ak sa jedná o súrodeneckú skupinu rôzneho veku detí. Podmienka veku dieťaťa môže byť uvedená, či už z Vašej strany, ak o to žiadate, alebo aj zo strany detského domova aj v pracovnej zmluve s detským domovom. Jednému profesionálnemu rodičovi môžu byť pridelené max. 3 deti, zamestnaný ako profi rodič môže byť však aj ďalší člen spoločnej domácnosti (manžel, druh), a potom v jednej profesionálnej rodine môže byť umiestnených až 6 detí. Ak sa chcete zamestnať ako profesionálny rodič, musíte mať minimálne maturitu a byť bezúhonná, to znamená, že Váš register trestov nesmie byť zaťažený úmyselným trestným činom proti ľudskosti, deťom, mládeži a rodine. Väčšina detských domovov skúma aj širšie vzťahy záujemcu o profesionálne rodičovstvo so širším okolím a najmä usporiadanosť jeho rodinných vzťahov a starostlivosť o vlastné deti. Ak si myslíte, že toto je všetko v poriadku, potom Vám odporúčam zistiť v okolitých detských domovoch, či by mali záujem Vás zamestnať. Ak áno, treba si urobiť ešte špeciálnu prípravu v trvaní 60 hodín, ktoré robia subjekty na to určené. Treba sa nachystať aj na to, že Váš budúci zamestnávateľ môže požadovať aj doporučenie psychológa, že môžete vykonávať zamestnanie profesionálneho rodiča. Nakoniec ešte raz riadne zvážte, či chcete ísť do síce veľmi pekného a zmysluplného zamestnania, ktoré zároveň určite bude prinášať aj množstvo starostí a niekedy aj sklamaní, pretože sa jedná o zásadný zásah do Vášho predchádzajúceho života. Ak sa aj napriek tomu rozhodnete a nájdete aj svojho zamestnávateľa, prajem Vám veľa síl, radosti z detí a pocit uspokojenia z dobrého rozhodnutia. V neposlednom rade Vám prajem aj dobré vzťahy s budúcim zamestnávateľom, ktoré budú pri Vašej práci tiež rozhodujúce.
Zuzana (5.1.2011, 0:58:21) Odpovedz Odpovedz
Info
Dobrý večer, rozmyšľam nad tým že by som sa chcela stať profesionálnym rodičom. Najskôr by som sa však chcela spýtať do akého veku mi môžu byť pridelené deti a koľko ich môže byť. Máme jedného 4,5 ročného synčeka.Ako je to s podmienkami? A ako je to s možnosťami kde sa stať s profesionálnym rodičom?Ďakujem za odpoveď
anro (4.1.2011, 20:08:31) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: Re: pozdrav
Ďakujem za odpoveď a skúsim sa tak zariadiť.
Soňa Balážová (4.1.2011, 12:40:08) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: pozdrav
Dobrý deň, odpoveď na Vašu otázku je ÁNO, ak ste zamestnaný ako profirodič, môžete mať aj iné zamestnanie. V tom prípade ide o súbežný pracovný pomer, ktorý zákonník práce nezakazuje. Podmienkou je, aby ste boli schopný sa popri zamestnaní starať aj o dieťa, t.z. ak máte v starostlivosti dieťa, ktoré je školopovinné, nikto Vám nezakazuje v čase keď je dieťa v škole pracovať. Iná situácia nastáva ak sa staráte o deti, ktoré vyžadujú celodennú starostlivosť (malé deti, handicapované deti a pod.). V tom prípade ak by ste mali iný pracovný pomer sa v tom čase logicky nemôžete starať o dieťa ktoré Vám bolo zverené. Prajem veľa úspechov
Viktor Blaho (3.1.2011, 16:15:44) Odpovedz Odpovedz
Re: miesto profi rodica
Dobrý deň! Dnes sme dostali od Vás aj e-mail, Vaša ponuka je zaujímavá, odpovedať Vám bude kolegyňa.
Viera Šandorová, Mgr. (2.1.2011, 15:32:26) Odpovedz Odpovedz
miesto profi rodica
Dobry den, reagujem na Vasu ponuku miesto profi rodica. Prosim o blizsie informacie. Mam ukoncenu pripravu profi rodica, rada by som mala v opatere malolete dieta.. vopred dakujem Sandorova, tel. 0944002735
anro (2.1.2011, 13:28:12) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: pozdrav
Píšete, že PR sa dá vykonávať za určitých podmienok aj popri inom zamestnaní. Momentálne som zamestnaný a v práci ktorá ma baví ale tiež by som chcel vykonávať prácu PR a chcel by som získať Váš názor, či sa uvedené dá zladiť od koho a čoho to zálež /určité podmienky - aké?/, pokiaľ by to nebolo nevyhnutne nutné, nerád by som úplne skoncoval s doterajšou prácou. Ďakujem za odpoveď.
Viktor Blaho (27.12.2010, 18:32:36) Odpovedz Odpovedz
Re: profesionalny rodic
Aby som Vám vedel poradiť, potrebujem vedieť minimálne odkiaľ ste, a čo ste vo veci už urobili. Váš ÚPSVaR nie je jediný, ktorý robí školenia.
Alica Kakalejčíková (26.12.2010, 19:33:41) Odpovedz Odpovedz
profesionalny rodic
mam zaujem sa stat profesionalnym rodicom no na socialke sa stale vyhovaraju ze skolenie este stale trva a nevedia ma zaradit do skolenia profesionalnych rodicov. Stale si vypitaju len telefonne cislo a nekontaktuju ma uz som tam bola dva razi a stale nic .Neviete mi prosim Vas poradit co mam robit alebo na koho sa obratit v tejto veci?
Viktor Blaho (14.12.2010, 22:42:58) Odpovedz Odpovedz
Re: pozdrav
Ďakujem za uznanie! Čo sa týka Vás, zatiaľ len jednu otázku. Končíte štúdium dennou formou, alebo ste študovali diaľkovo? No a profesionálne rodičovstvo sa dá za určitých okolností vykonávať aj popri inom zamestnaní. Ak mi chcete napísať o sebe niečo viac, píšte priamo na e-mail profirodina@detskecentrum.sk.
Anna (12.12.2010, 21:31:26) Odpovedz Odpovedz
pozdrav
Dobrý deň. V prvom rade sa Vám chcem poďakovať, že vôbec reagujete na všetky naše príspevky ( možno nie vždy príjemné) a otázky.Určite v dnešnej uponáhľanej dobe nemáte času nazvyš.Vaše fórum sledujem a rada čítam, pretože ma táto téma veľmi zaujíma.Vždy som chcela pracovať v DD, ale v našom okolí sú dva detské domovy , kde je ťažko cestovať z môjho bydliska.Ale aj tak stále uvažujem o práci v DD ako profesionálny rodič.No momentálne končím školu , tak až po jej skončení - niekedy v lete.Chcem sa Vás spýtať , či sa dá u Vás zamestnať ako profesionálny rodič aj keď som od Popradu.Ďalej ma zaujíma , či sa dá táto práca robiť popri zamestnaní , hlavne ak dostanem väčšie deti, ktoré budú navštevovať MŠ alebo ZŠ.A ako je to s vytváraním nových pracovných miest pre profesionálnych rodičov pre rok 2011, kedy budete vedieť koľko ich môžete v nasledujúcom roku zamestnať.Otázok by bolo viac, ale nechcem sa tu rozpisovať.S pozdravom Anna
Viktor Blaho (9.12.2010, 13:15:55) Odpovedz Odpovedz
Re: ako na to
Dobrý deň! Nuž zvolili ste široký záber Nitra, Ružomberok. Ja na Vašom mieste by som si detské domovy v týchto regiónoch najprv "obtelefonoval", či majú o mňa záujem. Ak áno, a budú to tvrdiť aj po osobnom zoznámení a preverení mojich možností a možností mojej rodiny, tak Vášho zamestnania ako profi rodiča sa dočkáte. Snáď pomôcť by mohlo aj to, že špeciálnu prípravu profesionálneho rodiča už budete mať alebo budete aspoň v jej priebehu. To Vám však nezaruči ešte Vaše zamestnanie. Posudzujem to tak z môjho pohľadu. U nás, ak si s budúcim profesionálnym rodičom "padneme do oka", stačí, ak si prípravu dorobí aj potom, alebo mu ju spravíme my. Ak máte záujem o nás, ozvite sa nám na e-mail, s bližšími informáciami, najmä odkiaľ ste, lebo táto základná informácia tu chýba a ďalšími informáciami z momentálnej situácie u Vás a Vašej rodiny. Ak si chcete dohodnúť hneď osobnú návštevu u nás, volajte na 0903 731 750.
katarina Bartkovjakova (8.12.2010, 20:14:20) Odpovedz Odpovedz
ako na to
mam zaujem o profesionalne rodicovstvo ako rychlo s da sprofesiinalizovat sa a dost deti do vychovy maturitu mam a kde mozem co najskor najst deti do vychovy najradsej by som chcela deti z okolia nitra alebo ruzomberok dakujem
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   Pridaj príspevok Pridaj príspevok

DETSKÉ CENTRUM
SLOVENSKO

prvá slovenská spoločnosť 
pre pomoc deťom 
v náhradnej starostlivosti

dcded_230


Kontakt:


Detské centrum Slovensko
Child Centre Slovakia


K. Sidora 134
034 01 Ružomberok
Slovak Republic


GEO Location:

Lat. 49.066357 Long. 19.300817


tel. +421 44 43 41 636

fax +421 44 43 41 636

mobil +421 903 731 750

e-mail: detskecentrum(zavinac)detskecentrum.sk

 

Bankové spojenie:


VÚB 294547342/0200
BIC (SWIFT): SUBASKBX 
IBAN: SK7502000000000294547342

 

TATRA BANKA 2928876551/1100

BIC (SWIFT): TATRSKBX

IBAN: SK57 1100 0000 0029 2887 6551

 

IČO: 30226112

DIČ: 2020589098


Právna forma:
občianske združenie registrované Ministerstvom vnútra SR pod č. VVS/1-900/90-3487 dňa 15. 2.1991

 

najstaršia mimovládna, nezisková, dobrovoľnícka organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, pre pomoc a podporu deťom žijúcim v detských domovoch a v rodinných formách náhradnej starostlivosti, formujúca sa od roku 1979,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie14032/2006-I/21AK,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie prípravy profesionálnych náhradných rodičov, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie 14032/2006-I/21AK.


Dr.Oetker, s.r.o.

    generálny partner

    pre aktivity v prospech pomoci deťom
    v náhradných rodinách

droetker_282

 

 


• partneri pokračovanie •

 

 

 

Spolupracujúce organizácie:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR


 

 

upsvar_logo_286

 

 

 

logozznded_280

 

logo_anr_125

 

Asociácia náhradných rodín

 

 

 

 

farlesk_1_150

 

Spoločnosti FARLESK spol. s r. o. ďakujeme za pomoc pri organizácii XXXIX. Táborových stretnutí Detského centra Slovensko

Dokumenty

Zákon o rodine

Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov ...,

 

Vyhláška MPSVaR SR č. 103/2018 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Zákonník práce

 

Program Centra pre deti a rodiny Detského centra Slovensko

Stanovy DC-SK

 

Platné pravidlá pretekov turistickej zdatnosti pre deti a mládež z detských domovov v SR zo 6. 5.2019


Kultúrno - poznávacia činnosť pre preteky turistickej zdatnosti detí a mládeže z detských domovov v roku 2019

 

 

 

2%

KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANEValid XHTML 1.0! Valid CSS!