Detské centrum Detské centrum Základné informácie Projekty DC Plán
podujatí
Pomôžte
nám
Ďakujeme
za pomoc
Archív Diskusia
Detské centrum Diskusia > Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? SK   I   EN   I   PL   I   DE   I   FR
Späť
Detské centrum

Mapa stránky

Vyhľadávanie

INTRANET DC
Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? Vytlač článok Vytlač článok

Vážení profesionálni náhradní rodičia, záujemci o túto profesiu ale aj ďalší návštevníci tejto web stránky, zapojte sa prosím do diskusie na  tému, ako sa Vám podarilo (ne)zamestnať ako profesionálny rodič. Zdá sa, že problém plných detských domovov nie je v nezáujme o profesiu profesionálneho rodiča, ale ešte stále skôr v nezáujme alebo v neschopnosti tých, ktorí by mali zariadiť, aby podľa možnosti všetky deti mohli vyrastať v rodine. Túto diskusiu môžete použiť aj pokiaľ hľadáte zamestnanie ako profesionálny rodič, resp. pre zamestnávateľov, ak hľadajú profesionálnych rodičov.

 

Na Vaše otázky za DC-SK budú odpovedať:

 

vblprezident_180_225

PaedDr. Viktor Blaho, prezident(e-mail code)detskecentrum.sk

prezident DC-SK

 


PhDr. Silvia Pančíková, pancikova(e-mail code)detskecentrum.sk

riaditeľka pobytových opatrení CDR DC-SK,

 

sona_100_290


Mgr. et Bc. Soňa Balážová, psycholog(e-mail code)detskecentrum.sk

psychológ CDR DC-SK,

 

Očakávame tiež, že do diskusie sa zapoja aj ďalší navštevníci tejto  stránky, či to už budú odborníci k danej téme, profesionálni a iní náhradní rodičia alebo aj laická verejnosť.

 

E-mailová adresa diskutujúceho (ak ju diskutujúci uvedie), je prístupná, keď kliknete v diskusnom príspevku na jeho meno!

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANE

 

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   Pridaj príspevok Pridaj príspevok
Anna (12.12.2010, 21:31:26) Odpovedz Odpovedz
pozdrav
Dobrý deň. V prvom rade sa Vám chcem poďakovať, že vôbec reagujete na všetky naše príspevky ( možno nie vždy príjemné) a otázky.Určite v dnešnej uponáhľanej dobe nemáte času nazvyš.Vaše fórum sledujem a rada čítam, pretože ma táto téma veľmi zaujíma.Vždy som chcela pracovať v DD, ale v našom okolí sú dva detské domovy , kde je ťažko cestovať z môjho bydliska.Ale aj tak stále uvažujem o práci v DD ako profesionálny rodič.No momentálne končím školu , tak až po jej skončení - niekedy v lete.Chcem sa Vás spýtať , či sa dá u Vás zamestnať ako profesionálny rodič aj keď som od Popradu.Ďalej ma zaujíma , či sa dá táto práca robiť popri zamestnaní , hlavne ak dostanem väčšie deti, ktoré budú navštevovať MŠ alebo ZŠ.A ako je to s vytváraním nových pracovných miest pre profesionálnych rodičov pre rok 2011, kedy budete vedieť koľko ich môžete v nasledujúcom roku zamestnať.Otázok by bolo viac, ale nechcem sa tu rozpisovať.S pozdravom Anna
Viktor Blaho (9.12.2010, 13:15:55) Odpovedz Odpovedz
Re: ako na to
Dobrý deň! Nuž zvolili ste široký záber Nitra, Ružomberok. Ja na Vašom mieste by som si detské domovy v týchto regiónoch najprv "obtelefonoval", či majú o mňa záujem. Ak áno, a budú to tvrdiť aj po osobnom zoznámení a preverení mojich možností a možností mojej rodiny, tak Vášho zamestnania ako profi rodiča sa dočkáte. Snáď pomôcť by mohlo aj to, že špeciálnu prípravu profesionálneho rodiča už budete mať alebo budete aspoň v jej priebehu. To Vám však nezaruči ešte Vaše zamestnanie. Posudzujem to tak z môjho pohľadu. U nás, ak si s budúcim profesionálnym rodičom "padneme do oka", stačí, ak si prípravu dorobí aj potom, alebo mu ju spravíme my. Ak máte záujem o nás, ozvite sa nám na e-mail, s bližšími informáciami, najmä odkiaľ ste, lebo táto základná informácia tu chýba a ďalšími informáciami z momentálnej situácie u Vás a Vašej rodiny. Ak si chcete dohodnúť hneď osobnú návštevu u nás, volajte na 0903 731 750.
katarina Bartkovjakova (8.12.2010, 20:14:20) Odpovedz Odpovedz
ako na to
mam zaujem o profesionalne rodicovstvo ako rychlo s da sprofesiinalizovat sa a dost deti do vychovy maturitu mam a kde mozem co najskor najst deti do vychovy najradsej by som chcela deti z okolia nitra alebo ruzomberok dakujem
Viktor Blaho (7.12.2010, 22:50:26) Odpovedz Odpovedz
Re: Maturita
Myslím si, že to by bola už moc vysoká požiadavka, ktorá by spôsobila menší počet deti v profesionálnych rodinách. Tiež si myslím, že teraz je "latka" nastavená dosť vysoko, ostatné je už na odbornom vedení odborníkmi detského domova. Profesionálny rodič nie je osamotený pri svojej práci, veď má svojho zamestnávateľa, ktorý je zodpovedný aj za jeho ďalší odborný rast. Maturita je predpokladom, že profesionálny rodič nebude mať problémy zvládnuť metodické vedenie odborníkmi v tíme pracovníkov detského domova, že nebude mať problém zvládnuť ďalšie formy doplnkového vzdelávania profesionálnych rodičov ale samozrejme sú tu aj ďalšie argumenty prečo práve maturita, medzi ne napr. patrí aj bezproblémovejšia príprava dieťaťa na vyučovanie a pod.
Anna (3.12.2010, 23:08:13) Odpovedz Odpovedz
Maturita
Dobrý deň.Vo všetkom s Vami súhlasím.Súhlasím s Vami aj v tom , že keď je profesionálne rodičovstvo práca a citujem Vás - pre zamestnanie profesionálneho rodiča sú stanovené podmienky určené zákonom, vychádzajúce z toho, že sa jedná o odbornú robotu, vyžadujúcu odborné vzdelanie, zvlášť keď sa jedná o zodpovednosť za život človeka.Chcela som len poukázať na to , že ak sa vyžaduje vzdelanie odborné , z akej strednej školy, ak stačí iba maturita?Podľa zákona - maturita z akejkoľvek SOU alebo SOŠ, ktorá je často krát porovnateľná s SOU ,ak nie totožná s vyučným listom .Aj v príspevku dole, predo mnou poukazujú už profesionálni rodičia na to, čo ja. Viem , že profesionálny rodič musí mať špecializovanú prípravu na výkon profesionálneho rodiča v rozsahu ďalších 60 hodín odborného vzdelávania.Myslíte si ale , že 60 hodín je postačujúcich na to, aby sa budúci potencionálny profesionálny rodič pripravil na túto tak ťažkú a zodpovednú prácu s dieťaťom- človekom , ktorý už čosi prežil , na prácu s biologicou rodinou, naučil sa čosi o citovej deprivácii, pripútaní , o rôznych poruchách správania , učenia , o postihnutiach , o chorobách , o zdravom psychickom a fyzickom vývine , o predpisoch a zákonoch , ktoré bude musieť dodržiavať , o spolupráci so všetkými článkami v detskom domove, so školou , ktorú bude dieťa zverené profesionálnemu rodičovi navštevovať?Veľa by sa tu dalo toho ešte popísať , ale Vy viete, na čo poukazujem.Myslím si, ak teda sa trvá na tom odbornom vzdelaní , mala by to byť sociálna práca, pedagogika ak nie špeciálna pedagogika , vyštudovaná na vysokej škole , ktorá sa podľa mńa najviac na to hodí.A nie iba maturita z akejkoľvek školy.Hlavne , že je maturita!
Viktor Blaho (1.12.2010, 11:54:21) Odpovedz Odpovedz
Re: Maturita
Dobrý deň! Dovoľte mi veľmi zjednodušený pohľad na vec. Nechcem vôbec spochybňovať Vaše schopnosti a Váš entuziazmus pre starostlivosť o deti, ktoré nemajú to šťastie žiť v kruhu vlastnej rodiny. Profesionálne rodičovstvo je však platená profesia, pre vykonávanie ktorej musíte splniť určité kritériá. Nepochybujem o tom, že aj mamička v domácnosti so základnou školou dokáže napiecť vynikajúce koláče a upiecť perfektný chleba. Skúste sa však zamestnať v pekárni ako pekár, keď nemáte príslušné vzdelanie. Aj pre zamestnanie profesionálneho rodiča sú stanovené podmienky určené zákonom, vychádzajúce z toho, že sa jedná o odbornú robotu, vyžadujúcu odborné vzdelanie, zvlášť keď sa jedná o zodpovednosť za život človeka. Môžete namietať tým, že predsa ste vychovali vlastné deti. Áno, ale podľa mňa "to isté", neznamená vždy to isté. Okrem toho, že za výchovu týchto detí sa zodpovedáte svojmu zamestnávateľovi, chcem tým tiež povedať, že na špeciálnej príprave profesionálneho rodiča sa budúce profesionálne mamy a otcovia dozvedia, že vychovávať dieťa vyňaté z vlastnej biologickej rodiny určite nie je to isté, ako vychovať vlastné dieťa. Sú to deti, prežívajúce na svojej duši obrovský stres, ktorý sa podpíše na ich ďalšom vývine, a ktorý ich bude sprevádzať celý život. Je tam celý rad ďalších problémov a odborných činností, napr. jednou z nich je aj práca s biologickou matkou dieťaťa, s ktorými ste sa pri výchove vlastných detí nestretávali. Profesionálny rodič je na úskalia starostlivosti o dieťa vyžadujúce náhradnú starostlivosť pripravovaný v rámci špecializovanej prípravy. Je to akási nadstavba ku maturite v rozsahu ďalších 60 hodín odborného vzdelávania. U nás v Detskom centre to vidíme možno ešte trochu prísnejšie, a s tým budete určite súhlasiť aj Vy. Prvé vzdelanie profesionálny rodič získa životom ako dieťa vo svojej vlastnej rodine, druhé nemenej dôležité výchovou vlastného dieťaťa, a potom je nutné aby absolvoval ďalšie vzdelanie, ktorého prvým stupňom je stredoškolské vzdelanie s maturitou, druhým stupňom špeciálna príprava profesionálneho rodiča a tretím stupňom celoživotné vzdelávanie (teda aspoň do výkonu povolania) a osvojovanie si stále nových a nových poznatkov z príslušných vedných disciplín, ktoré majú niečo spoločné s komplexnou starostlivosťou o dieťa vyňaté z biologickej rodiny. Vždy, keď sme ktorýkoľvek tento stupeň v minulosti nevyžadovali, tak sa nám to neskôr vypomstilo, samozrejme aj tu v niektorých prípadoch výnimky potvrdzujú pravidlo, a v tomto smere má aj Vaša argumentácia určitý zmysel.
Anna (1.12.2010, 7:32:45) Odpovedz Odpovedz
Maturita
Ja sa chcem vyjadriť k tej maturite.Aj môj manžel chce pracovať ako profesionálny rodič, no tiež mu chýba maturita.Niekedy , keď šiel po skončení základnej školy študovať , tak šiel na Stredné odborné učilište, kde študoval 3,5 roka a bol hrdý, že skončil SOU a sa stal elektrikárom.Spolu vychovávame naše dve biologické , už dospelé deti a jedno máme v pestúnskej starostlivosti, a nikto sa nás nepýtal, keď sme si ho brali , či máme maturitu . A ani sme ju nemali.A za to sme boli " horší " , či menej schopní , ako tí s maturitou? Ja som si odvtedy urobila maturitu, a teraz chodím piaty rok na VŠ a nemyslím si , že by som sa vďaka vzdelaniu profesionálne zmenila vo vzťahu k rodičovstvu. Kompetentní ( a tým myslím aj Vás - detské domovy ) by mali zvážiť, či tak neprichádzajú o naozaj dobrých ľudí, ľudí, ktorí to chcú robiť z presvedčenia a majú na to často dobré podmienky, ale kvôli maturite nemôžu.
Andy (30.11.2010, 23:02:09) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: Profesionalny Rodič
My sme síce profesionálni rodičia obaja, spĺňame všetky podmienky, ale o tej maturite si myslíme svoje. Koľko slávnych a v zdelaných osobností našej histórie splodili nevzdelaní rodičia? Naopak, koľko mládeže - detí to vzdelaných rodičov holdujú drogám a alkoholu? Takže, na to aby niekto vedel doma vychovať deti, nie je rozhodujúci maturitný diplom. Ja osobne som maturoval pred 30 rokmi na dopravnej priemyslovke. Myslíte si, že sme sa na železničnej škole učili vychovávať deti? Smiešne.
Viera (28.11.2010, 12:24:26) Odpovedz Odpovedz
Pomoc pri hladanie miesto profi rodica
Budem vdacna kazdemu, kto mi pomoze najst miesto profesionalneho rodica. Mam ukoncenu pripravu PR, vytvorila som podmienky pre deti, mam dostatok casu a vela lasky,ktoru mozem dat detom, ktore to potrebuju. V BA nie su volne miesta,mozno v inych regionoch hladaju profi rodicov. Mne nerobi vzdialenost problem, som mobilna. Mozem mat v opatere aj viac deti... vopred dakujem
ana (27.11.2010, 23:12:43) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Profesionalny Rodič
zo vsetkeho najdolezitejsie z vzchovy je maturita
Viktor Blaho (17.11.2010, 17:31:25) Odpovedz Odpovedz
Re: Profirodič
Nuž, ak chcete pracovať ako profi rodič, podriadiť sa rozhodnutiu riaditeľa, vlastne Vášho zamestnávateľa, musíte. Predpokladám však, že riaditelia detských domovov sú na dostatočnej manažérskej, odbornej aj ľudskej úrovni, aby sa s Vami dopredu dohodli, aké deti by do Vašej rodiny boli vhodné. Samozrejme, že pokiaľ sa také deti nenájdu, musíte čakať na Vaše zamestnanie, alebo počítať s tým, že ak ste momentálne bez detí a už ste zamestnaná, tak Vám buď bude dočasne pridelená iná práca alebo Vám bude znížený pracovný úväzok a tým aj mzda, a keď sa dlhodobo nenájde vhodné dieťa do Vašej rodiny, tak môže byť s Vami pracovný pomer aj ukončený. Keďže osobne si myslím, že detí do 10 rokov veku je v detských domovoch dosť, takéto radikálne riešenie bude len krajným riešením, ale treba s ním počítať. Toto všetko by však malo byť uvedené v pracovnej zmluve. Som toho názoru, že nútiť profesionálneho rodiča zobrať si akékoľvek dieťa, s vedomím, že sa na to profesionálny rodič necíti alebo usúdi, že nemá na daný vek dieťaťa vhodné podmienky, je nesprávny a povedal by som až nebezpečný a neprofesionálny prístup riaditeľa detského domova, ktorý môže priniesť len ďalšie a ďalšie problémy na obidvoch stranách.
Anna (17.11.2010, 10:09:48) Odpovedz Odpovedz
Profirodič
Vážený pán Blaho,prihlásila som sa na prípravu na prácu profesionálneho rodiča.Už pri prvom stretnutí som začala mať zmiešané pocity, nakoľko pán riaditeľ DD niekoľko krát zdôraznil že dieťa si nemôžem vyberať .Ja som presvedčená, že chcem dieťa od 0 do 10 rokov, na pohlaví a rase mi nezáleží, ale určite viem, že nezvládnem staršie dieťa a že neohrozím dcéru napríklad 15 ročným chalanom,ktorý môže mať rôzne sklony k násiliu a podobne.Je to naozaj tak, že sa neprihliada na požiadavku profi rodiča a že sa musí podriadiť rozhodnutiu riaditeľa DD.Ďakujem za odpoveď.Anna
Viktor Blaho (15.11.2010, 22:03:19) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: názor
Dobrý večer! Pani Eva, zabudli ste spomenúť či sa jedná o profesionálnu matku, v akom veku sú deti a ako dlho sú u Vás. Ak ste profesionálna matka, podľa mňa ste museli vedieť, že sa staráte o deti len pokiaľ sa im nenájdu pestúni alebo osvojitelia, ak sú deti osvojiteľné. Ak ste to nevedeli, je to zlá vizitka Vášho zamestnávateľa. Samozrejme, aj napriek tomu, že ste to vedeli, mohol sa u Vás "prebudiť" silný citový vzťah k týmto deťom a chceli by ste aby radšej ostali u Vás. Je to ľudské a prirodzené, pretože bez vzťahu sa nedá hovoriť o výchove. V tomto prípade záleží aj na tom, do akej miery ste schopná triezvo zvážiť, že čo je pre dieťa lepšie, do akej miery dokážete zabezpečiť plnohodnotnú budúcnosť dieťaťa, aj v tom je profesionalita profesionálneho rodiča. Samozrejme, vyžaduje si to aj triezvo uvažujúcich ľudí okolo Vás, riaditeľ detského domova, psychológ, s ktorými by ste sa mali v každom prípade poradiť. Pokiaľ by boli u Vás deti viac ako rok a jedná sa o deti staršie ako 2 roky zlyhala tu práca aj orgánu sociálno právnej ochrany, ak nedokázali ešte takéto deti umiestniť do pestúnskej, či adoptívnej rodiny, a tu je skutočne aj na zvážení odborníkov, či nie je vhodnejšie, aby deti ostali už u Vás a neutrpeli ďalšiu psychickú traumu. Samozrejme, ak je to možné a vhodné vzhľadom na vek, záleží aj na vôli dieťaťa, či súhlasí s umiestnením do inej rodiny. Ak je to ináč a jedná sa o deti podľa mňa mladšie ako 2-3 roky a ste presvedčená, že deti by mali ostať vo Vašej rodine, máte možnosť, ak je to najmä v záujme dieťaťa, tak ako každý občan starší ako 18 rokov, ktorý je zapísaný v zozname žiadateľov o zverenie dieťaťa do náhradnej rodinnej starostlivosti, požiadať aby boli deti zverené do takejto starostlivosti práve Vám. V konečnom dôsledku rozhodne súd. Treba mať tiež na zreteli, že osvojenie má vyššiu hodnotu pre zabezpečenie dieťaťa ako pestúnska starostlivosť. Ak sa nájde budúci osvojiteľ osvojiteľného dieťaťa a interakcia prebehne bez problémov, tak podľa zákona majú prednosť aj pred pestúnskou formou náhradnej rodinnej starostlivosti, čo je podľa mňa v úplnom poriadku. Toto je veľmi zjednodušený pohľad na uvedený problém. Riešenie býva častokrát oveľa zložitejšie, zvlášť keď ani jedna zo zainteresovaných strán nechce ustúpiť a nerieši sa v prvom rade záujem dieťaťa ale záujem a častokrát aj ješitnosť dospelých osôb okolo neho.
eva (15.11.2010, 18:18:22) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: názor
Súhlasím, máme doma dve deti rómskej národnosti. Prišli k nám priamo z osady boli strašne zanedbané a podvýživené, to si človek nedokáže ani predstaviť. Po mesiacoch starostlivosti sa z nich stali rozkošné deťúrence. Zvykli sme si na seba, berú nás ako vlastnú rodinu. Cítia sa u nás bezpečne a zrazu čo sa nestane - našli sa záujemcovia o pestúnsku starostlivosť a deti nám idú zobrať. Nikoho nezaujíma názor detí. Nikto nám nepovedal ako to deťom vysvetliť, ako ich presvedčiť, že mi ich máme stále radi a nechceme sa ich zbaviť. Čo si myslite dokážu tieto deti ešte niekomu veriť? Nám totiž trvalo dosť dlho kým sme ich presvedčili že nám možu veriť a vlastne nemohli.......
Viktor Blaho (8.11.2010, 19:09:30) Odpovedz Odpovedz
Re: profesionálny rodičia
Dobrý deň! Skúste sa obrátiť na detské domovy vo Vašom okolí. Najbližšie sú DeD Polomka (štátny), DeD Banská Bystrica, kde sú hneď 3, ktoré prevádzkujú profesionálne rodiny (1 štátny a 2 neštátne) a DeD Potôčik (neštátny) v Moštenici. Ak by ste nepochodili tam, skúste DeD Tŕnie, ktorý týždeň dozadu hľadal profesionálne rodiny. Kontakt je o pár diskusných príspevkov nižšie. Kontakty na neštátne detské domovy nájdete na internete www.detske-domovy.sk a adresy štátnych hľadajte na stránke Ú PSVaR www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/socialno-pravna-ochrana-deti/databaza-informacii-o-moznostiach-pomoci-detom-a-rodinam-a-subjektov-posobiacich-v-oblasti-socialnopravnej-ochrany-deti-a-socialnej-kurately/zariadenia-posobiace-v-oblasti-socialnopravnej-ochrany-deti-a.html?page_id=13073
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   Pridaj príspevok Pridaj príspevok

DETSKÉ CENTRUM
SLOVENSKO

prvá slovenská spoločnosť 
pre pomoc deťom 
v náhradnej starostlivosti

dcded_230


Kontakt:


Detské centrum Slovensko
Child Centre Slovakia


K. Sidora 134
034 01 Ružomberok
Slovak Republic


GEO Location:

Lat. 49.066357 Long. 19.300817


tel. +421 44 43 41 636

fax +421 44 43 41 636

mobil +421 903 731 750

e-mail: detskecentrum(zavinac)detskecentrum.sk

 

Bankové spojenie:


VÚB 294547342/0200
BIC (SWIFT): SUBASKBX 
IBAN: SK7502000000000294547342

 

TATRA BANKA 2928876551/1100

BIC (SWIFT): TATRSKBX

IBAN: SK57 1100 0000 0029 2887 6551

 

IČO: 30226112

DIČ: 2020589098


Právna forma:
občianske združenie registrované Ministerstvom vnútra SR pod č. VVS/1-900/90-3487 dňa 15. 2.1991

 

najstaršia mimovládna, nezisková, dobrovoľnícka organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, pre pomoc a podporu deťom žijúcim v detských domovoch a v rodinných formách náhradnej starostlivosti, formujúca sa od roku 1979,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie14032/2006-I/21AK,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie prípravy profesionálnych náhradných rodičov, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie 14032/2006-I/21AK.


Dr.Oetker, s.r.o.

    generálny partner

    pre aktivity v prospech pomoci deťom
    v náhradných rodinách

droetker_282

 

 


• partneri pokračovanie •

 

 

 

Spolupracujúce organizácie:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR


 

 

upsvar_logo_286

 

 

 

logozznded_280

 

logo_anr_125

 

Asociácia náhradných rodín

 

 

Dokumenty

Zákon o rodine

Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov ...,

 

Vyhláška MPSVaR SR č. 103/2018 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Zákonník práce

 

Program Centra pre deti a rodiny Detského centra Slovensko

Stanovy DC-SK

 

Platné pravidlá pretekov turistickej zdatnosti pre deti a mládež z detských domovov v SR zo 6. 5.2019


Kultúrno - poznávacia činnosť pre preteky turistickej zdatnosti detí a mládeže z detských domovov v roku 2019

 

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANEValid XHTML 1.0! Valid CSS!