Detské centrum Detské centrum Základné informácie Projekty DC Plán
podujatí
Pomôžte
nám
Ďakujeme
za pomoc
Archív Diskusia
Detské centrum Diskusia > Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? SK   I   EN   I   PL   I   DE   I   FR
Späť
Detské centrum

Mapa stránky

Vyhľadávanie

INTRANET DC
Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? Vytlač článok Vytlač článok

Vážení profesionálni náhradní rodičia, záujemci o túto profesiu ale aj ďalší návštevníci tejto web stránky, zapojte sa prosím do diskusie na  tému, ako sa Vám podarilo (ne)zamestnať ako profesionálny rodič. Zdá sa, že problém plných detských domovov nie je v nezáujme o profesiu profesionálneho rodiča, ale ešte stále skôr v nezáujme alebo v neschopnosti tých, ktorí by mali zariadiť, aby podľa možnosti všetky deti mohli vyrastať v rodine. Túto diskusiu môžete použiť aj pokiaľ hľadáte zamestnanie ako profesionálny rodič, resp. pre zamestnávateľov, ak hľadajú profesionálnych rodičov.

 

Na Vaše otázky za DC-SK budú odpovedať:

 

vblprezident_180_225

PaedDr. Viktor Blaho, prezident(e-mail code)detskecentrum.sk

prezident DC-SK

 


PhDr. Silvia Pančíková, pancikova(e-mail code)detskecentrum.sk

riaditeľka pobytových opatrení CDR DC-SK,

 

sona_100_290


Mgr. et Bc. Soňa Balážová, psycholog(e-mail code)detskecentrum.sk

psychológ CDR DC-SK,

 

Očakávame tiež, že do diskusie sa zapoja aj ďalší navštevníci tejto  stránky, či to už budú odborníci k danej téme, profesionálni a iní náhradní rodičia alebo aj laická verejnosť.

 

E-mailová adresa diskutujúceho (ak ju diskutujúci uvedie), je prístupná, keď kliknete v diskusnom príspevku na jeho meno!

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANE

 

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   Pridaj príspevok Pridaj príspevok
Viktor Blaho (4.10.2011, 17:08:38) Odpovedz Odpovedz
Re: obdobie bez detičie
Nuž odpoveď na túto otázku asi nebude jednoznačná a záleží od veľmi veľa okolností. Na Slovensku máme profesionálne rodiny, kde sa pravidelne striedajú detí, pretože sa vrátia späť do biologickej rodiny, pretože si ich zoberú príbuzní, pretože sa dostanú do pestúnskej starostlivosti alebo adopcie. Je však veľa aj takých rodín, kde sa deti zdržia dlhšie, niekoľko rokov, alebo až do dospelosti, či úplného osamostatnenia sa. Ba v niektorých rodinách, ale už bez podpory zo štátu sa takéto deti, teda už dospelí občania stanú súčasťou bývalej profesionálne rodiny. Veľmi záleží od toho, ktorý detský domov Vás zamestná ako profesionálneho rodiča, či tento domov má pravidelný prísun detí, ktoré umiestňuje do profesionálnych rodín, alebo či Vás zamestnali len pre konkrétne dieťa a neskôr Vás budú musieť prepustiť. Tento "akoby systém" umiestňovania detí do profesionálnych rodín sa ešte len rodí, síce už niekoľko rokov, ale stále sa ešte nenarodil do takej podoby, aby sme mu mohli povedať, že je dobrý a skutočne systémový.
Magdaléna (3.10.2011, 21:30:45) Odpovedz Odpovedz
obdobie bez detičie
Dobrý deň, dúfam, že sa spýtam zrozumiteľne. Ak sa stanem zamestnancom Ded ako profi rodič, dajú mi detičky a nastala by situácia, že obe deti budú musieť odísť, napr adopcia, tak zostanem čas bez detí? Pridelia iné? Rozviaže Ded pracovný pomer na dobu bez detí? Nejde mi o plat, ten predpokladám nedostanem, ak budem bez detičiek, ale to všetko okolo, či výpoveď a tak. Bývajú časté obdobia bez detičiek? Ďakujem za odpoveď meggie1984@gmail.com
martina (27.9.2011, 22:29:22) Odpovedz Odpovedz
Nájdem miesto profi rodiča??
Dobrý deň, mám 29 rokov a záujem pracovať ako profesionálny rodič. Práve navštevujem, kurz profesionálneho rodičovstva, ktorý už pomaly končí a týmto si hľadám detský domov, ktorý by ma zamestnal. Doma máme 3-ročné dvojičky, ktoré navštevujú materskú školu a chceme dať lásku a šancu aj ďalším deťom. Pekný deň. okr. Malacky, 0904575963 ďakujem.
Danka (26.9.2011, 13:57:00) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Bezpečné hniezdo
Ďakujem :), s pani Jachymovou sme sa už osobne stretli a sme dohodnuté na absolvovaní prípravy pre PR. Na inernete sa vedú rôzne diskusie o prístupe vedení z DeD a krízových centier k PR, ale môj dojem z návštevy pani Jachymovej a pani riaditeľky krízového centra predčil moje očakávania. Je v nich nefalšovaná profesionalita a empatia, ústretovosť, ktorej je dnes ako šafranu. Týmto vyjadrujem svoje veľké ĎAKUJEM tejto stránke a aj ľuďom, ktorí chcú rozdať svoje dobré srdce tam, kde chýba. S úctou Danka
Viktor Blaho (25.9.2011, 15:26:28) Odpovedz Odpovedz
Re: Bezpečné hniezdo
Dobrý aj Vám! Skúste sa obrátiť na pani Jachymovú o pár diskusií nižšie. Možno si navzájom "padnete do oka" a počká na Vás pokiaľ si urobíte prípravu profesionálneho rodiča. Držím palce!
Danka (23.9.2011, 23:20:02) Odpovedz Odpovedz
Bezpečné hniezdo
Dobrý večer, som vydatá matka 2 detí vo veku 19 a 14 rokov, s rodinou žijeme v rodinnom dome v okolí Košíc. Hoci som ešte neabsolvovala kurz pre profi rodičov, prijali by sme k nám aj dve deti. Momentálne absolvujem opatrovateľský kurz, mám úplné stredoškolské vzdelanie. Určite deťom z DD viac prospeje život v klasickej rodine a dostane sa im viac empatie, súkromia a lásky ako v samotnom DD. Tým nepodceňujem profesionalitu ľudí, ktorí v týchto zariadeniach pracujú, ale raz darmo, doma je doma a každé vtáča potrebuje mať svoje hniezdo a láskavú mamku s tatkom.
Viktor Blaho (23.9.2011, 17:56:47) Odpovedz Odpovedz
Re: Profesionálny rodič
Osobne si myslím, že je to vhodný spôsob hľadať profesionálnych rodičov aj cez takéto alebo podobné diskusné fóra, kde sa na chvíľu zastavia tak záujemcovia o profesionálne rodičovstvo ako aj zamestnávatelia, ktorí majú v úmysle zamestnať profesionálneho rodiča. Toto chcem zdôrazniť aj tým, že napr. práve cez túto diskusiu už našli svoje zamestnanie aj záujemcovia o túto, nie práve tradičnú ale o to zaujímavejšiu a na city bohatú profesiu, v ktorej väčšina z Vás nájde aj svoje poslanie. Tiež chcem zdôrazniť, že táto stránka zaznamená mesačne cca 6000 návštev, a to už niečo znamená. Ďakujeme aj Vám pani Jachymová, že ste sa aj Vy zapojili do tejto diskusie a verím, že to bude mať svoj význam. Chcem ešte zdôrazniť, aby vážni záujemcovia o prácu profesionálneho rodiča uvádzali vo svojom príspevku kontakt na seba, minimálne e-mail alebo č. telefónu priamo do textu. Kontakt, ktorý uvádzate pri písaní príspevku do kolonky email sa verejne nezobrazuje.
Martina (23.9.2011, 17:00:01) Odpovedz Odpovedz
Hľadám prácu ako profi rodič v bratislavskom kraji
Mám 29 rokov a záujem pracovať ako profesionálny rodič. Práve navštevujem, kurz profesionálneho rodičovstva, ktorý už pomaly končí a týmto si hľadám detský domov, ktorý by ma zamestnal. Doma máme 3-ročné dvojičky, ktoré navštevujú materskú školu a chceme dať lásku a šancu aj ďalším deťom. Pekný deň.
Jachymová Katarína (23.9.2011, 12:54:44) Odpovedz Odpovedz
Profesionálny rodič
Dobrý deň, viem, že je to netradičný spôsob hľadania profesionálneho rodiča a ospravedlňujem sa za to, ale pre krízové stredisko v Košiciach potrebujeme 2 profesionálnych rodičov. Možno si túto stránku otvorí niekto, kto je pripravený a nevie sa zamestnať. Uprednostníme rodiča z KE a KE - okolie. Prosím, zavolajte mi na tel. č. 0948 536 056. Všetkým profesionálnym rodičom držím palce a vyjadrujem im hlbokú úctu, lebo túto prácu považujem za najťažšiu zo všetkých. Vyžaduje naozaj celého človeka, lásku, odhodanie, odolnosť voči stresom, plné nasadenie, lebo profesionálny rodič nepracuje, ale "žije" svoju prácu. Ďakujem.
Oľga (19.9.2011, 17:30:12) Odpovedz Odpovedz
Re: pestunska
Dobrý deň, rada by so vám odpovedala na vašu otázku. V provom rade je veľmi dôležité vydiskutovať si tieto veci v rodine, aby neskôr neprišlo k problémom.Dieťa, ktoré sa v rodine nenarodí, ale do nej príde akýmkoľvek spôsobom, túto rodinu prekvapí, vnesie do nej tak lásku ako aj starosti, ale treba rátať s tým, že aj žiarlivosť, obavy a tie sa môžu zmenšovať alebo zväčšovať. Adopcia začína tak, že vás zapíšu do zoznamu adoptívnych rodičov, absolvujete kurz buď sama alebo s manželom, počkáte na vhodné dieťa pre vás, niekedy je to aj dva tri roky. Po interakciách sa rozhodnete, či si podávate návrh na osvojenie alebo interakcie ukončíte. Samozrejme aj zariadenie v ktorom je dieťa umiestnené s týmto musí súhlasiť. Potom nasleduje rozhodnutie súdu, predosvojiteľská starostlivosť, tá trvá 9 mesiacov, za ktorých sa môžu ale aj nemusia zmeniť podmienky a až následne je adopcia dokončená, právoplatným rozhodnutím súdu. Tento proces trvá individuálne dlho avšak je potrebné rátať aj s 1 rokom trvania. Proces je nezvratný a vy ste zapísaný do rodného listu dieťaťa ako jeho biologický rodičia. Biologický rodičia zo zákona strácajú práva ale aj povinnosti voči dieťaťu. Pestúnstvo je obdobné, avšak príprava je len 28 hodín, priebeh interakcií až do rozhodnutia súdu trvá od 3 do 6 mesiacov niekedy dlhšie. Tu je však rozdiel, pretože dieťa ktoré je zverené pestúnom má právo sa stretávať a taktiež nezaniká rodičom právo ale ani povinnosť voči dieťaťu. To znamená, že budete možno konfrontovaný s biologickou rodinou dieťaťa počas celého pobytu u vás, t.z. do 18 rokov, v niektorých prípadoch dlhšie, no nemusí to tak byť. U adopcie na dieťa nedostávate okrem daňovej úľavy a štátnych dávok vo forme prídavku na dieťa nič, v prípade pestúnstva je to príspevok pre pestúna a taktiež príspevok na dieťa, vyplácaný opakovane. Dieťaťa sa môžte aj vzdať , súd zruší pestúnsku starostlivosť vždy na návrh pestúna. Prajem vám aby ste sa rozhodli správne a dobre.
Lucia (17.9.2011, 19:36:55) Odpovedz Odpovedz
pestunska
Dobry den chcela by som sa opytať na pestunsku starostlivost alebo adopciu čo je jednoduchšie respektive lepšie pre rodica a dieťa , chcela som vzdy pomoc neaku dieťatku a dať mu domov teraz som uz vydata mame domcek vlastne deti ale aj priestor pre dalšie .
Viktor Blaho (16.9.2011, 11:23:20) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: 7 detí
Splnenie zákonných podmienok - vzdelanie, špeciálna príprava na PR, bytové podmienky, stručný životopis. Ak budete spĺňať naše predstavy, ďalšie informácie si od Vás vyžiadame.
Zuzana (16.9.2011, 9:59:08) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: 7 detí
Takže je ešte možné poslať si žiadosť? ak áno čo v nej potrebujete mať uvedené? ďakujem
Viktor Blaho (15.9.2011, 23:00:13) Odpovedz Odpovedz
Re: 7 detí
Nie, zatiaľ sme len v štádiu zbierania žiadostí a návštev priamo u záujemcov.
Janka (15.9.2011, 17:54:48) Odpovedz Odpovedz
hľadám si prácu PR
Dobrý deň.Aj ja už takmer rok čakám a hľadám si miesto profi rodiča, mám 38r.,ukončený kurz pre PR,som z okr.Komárno. Máme svoje 3 deti(17,15,7r.),rod.dom a veľkú chuť pomôcť deťom,ktoré to potrebujú. Ďakujem.0905375044
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   Pridaj príspevok Pridaj príspevok

DETSKÉ CENTRUM
SLOVENSKO

prvá slovenská spoločnosť 
pre pomoc deťom 
v náhradnej starostlivosti

dcded_230


Kontakt:


Detské centrum Slovensko
Child Centre Slovakia


K. Sidora 134
034 01 Ružomberok
Slovak Republic


GEO Location:

Lat. 49.066357 Long. 19.300817


tel. +421 44 43 41 636

fax +421 44 43 41 636

mobil +421 903 731 750

e-mail: detskecentrum(zavinac)detskecentrum.sk

 

Bankové spojenie:


VÚB 294547342/0200
BIC (SWIFT): SUBASKBX 
IBAN: SK7502000000000294547342

 

TATRA BANKA 2928876551/1100

BIC (SWIFT): TATRSKBX

IBAN: SK57 1100 0000 0029 2887 6551

 

IČO: 30226112

DIČ: 2020589098


Právna forma:
občianske združenie registrované Ministerstvom vnútra SR pod č. VVS/1-900/90-3487 dňa 15. 2.1991

 

najstaršia mimovládna, nezisková, dobrovoľnícka organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, pre pomoc a podporu deťom žijúcim v detských domovoch a v rodinných formách náhradnej starostlivosti, formujúca sa od roku 1979,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie14032/2006-I/21AK,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie prípravy profesionálnych náhradných rodičov, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie 14032/2006-I/21AK.


Dr.Oetker, s.r.o.

    generálny partner

    pre aktivity v prospech pomoci deťom
    v náhradných rodinách

droetker_282

 

 


• partneri pokračovanie •

 

 

 

Spolupracujúce organizácie:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR


 

 

upsvar_logo_286

 

 

 

logozznded_280

 

logo_anr_125

 

Asociácia náhradných rodín

 

 

Dokumenty

Zákon o rodine

Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov ...,

 

Vyhláška MPSVaR SR č. 103/2018 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Zákonník práce

 

Program Centra pre deti a rodiny Detského centra Slovensko

Stanovy DC-SK

 

Platné pravidlá pretekov turistickej zdatnosti pre deti a mládež z detských domovov v SR zo 6. 5.2019


Kultúrno - poznávacia činnosť pre preteky turistickej zdatnosti detí a mládeže z detských domovov v roku 2019

 

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANEValid XHTML 1.0! Valid CSS!