Detské centrum Detské centrum Základné informácie Projekty DC Plán
podujatí
Pomôžte
nám
Ďakujeme
za pomoc
Archív Diskusia
Detské centrum Diskusia > Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? SK   I   EN   I   PL   I   DE   I   FR
Späť
Detské centrum

Mapa stránky

Vyhľadávanie

INTRANET DC
Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? Vytlač článok Vytlač článok

Vážení profesionálni náhradní rodičia, záujemci o túto profesiu ale aj ďalší návštevníci tejto web stránky, zapojte sa prosím do diskusie na  tému, ako sa Vám podarilo (ne)zamestnať ako profesionálny rodič. Zdá sa, že problém plných detských domovov nie je v nezáujme o profesiu profesionálneho rodiča, ale ešte stále skôr v nezáujme alebo v neschopnosti tých, ktorí by mali zariadiť, aby podľa možnosti všetky deti mohli vyrastať v rodine. Túto diskusiu môžete použiť aj pokiaľ hľadáte zamestnanie ako profesionálny rodič, resp. pre zamestnávateľov, ak hľadajú profesionálnych rodičov.

 

Na Vaše otázky za DC-SK budú odpovedať:

 

vblprezident_180_225

PaedDr. Viktor Blaho, prezident(e-mail code)detskecentrum.sk

prezident DC-SK

 


PhDr. Silvia Pančíková, pancikova(e-mail code)detskecentrum.sk

riaditeľka pobytových opatrení CDR DC-SK,

 

sona_100_290


Mgr. et Bc. Soňa Balážová, psycholog(e-mail code)detskecentrum.sk

psychológ CDR DC-SK,

 

Očakávame tiež, že do diskusie sa zapoja aj ďalší navštevníci tejto  stránky, či to už budú odborníci k danej téme, profesionálni a iní náhradní rodičia alebo aj laická verejnosť.

 

E-mailová adresa diskutujúceho (ak ju diskutujúci uvedie), je prístupná, keď kliknete v diskusnom príspevku na jeho meno!

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANE

 

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   Pridaj príspevok Pridaj príspevok
Jaroslav Brezňan (17.4.2012, 11:37:31) Odpovedz Odpovedz
Začínajúci "profirodič"
Dobrý deň, včera začal tretí týždeň, čo sme sa stali "profi" rodičmi pre piatich súrodencov od 5 do 13 rokov. Dvaja chlapci 13 a 11 roční a tri dievčatká 5, 6 a 7 ročné. Náš pokojný život sa nám zmenil od základov, ale je to krásne, aj keď nesmierne náročné. Vyžaduje sa hlavne veľa trpezlivosti, lásky, pochopenia, veľa objatí a veľa vysvetľovania, a občas aj krik, takže je potrebný aj dobrý hlasový fond:-). My sme skončili prípravu v júni minulého roka, potom sme rozosielali žiadosti a v mnohých domovoch sme boli aj osobne, v Detskom centre dokonca dvakrát, nakoniec si nás vybral detský domov, kde sme osobne neboli až sa nám sami ozvali v polke marca, či k nám môžu na návštevu. a potom to už šlo rýchlo, najprv sme boli pozrieť naše budúce detičky v domove a potom prišli na návštevu ony k nám a druhého apríla sa k nám sťahovali. Tak na záver asi toľko, že táto práca sa nedá brať ako zamestnanie ale ako poslanie pomôcť deťom vytvoriť im nový domov. A kto to chce robiť len kvôli peniazom a preto, že je momentálne bez práce, nech o "profirodičovstve" ani nezačne uvažovať. Pekný deň
Soňa Balážová (16.4.2012, 9:12:13) Odpovedz Odpovedz
Re: Profesinálny rodič
Dobrý deň pani Anna, príspevok nižšie obsahuje kompletné informácie o tom, ako sa stať profesionálnym rodičom.
Anna Gdovičinová (15.4.2012, 12:54:10) Odpovedz Odpovedz
Profesinálny rodič
Dobrý deň, mala by som záujem o prácu profesionálneho rodiča.Vie mi niekto poradiť čo všetko na to treba, aké sú podmienky??? Vopred ďakujem. Napísať mi môžte na email : anika.gdovicinova@gmail.com
Hanka (2.4.2012, 18:20:59) Odpovedz Odpovedz
Re: profesionalny rodič
Ahoj Mária. Už nespočetne veľa krát sa tu písalo, že jednou z podmienok na PR je zo zákona úplné stredoškolské vzdelanie s maturitou. Neviem, ako by si sa s riaditeľom DeD dohodla a ako by si riaditeľ DeD dovolil tento zákon porušiť a to ešte napriek tomu, že záujemcov na miesto PR, ktorí sa uchádzajú o miesto v DeD a spĺňajú všetky zákonom stanovené podmienky, je niekoľkonásobne viac ako detí. A nikto v domove Ti nezaručí, že práve Ty, ako PR dostaneš práve a iba bábätko a hneď, keď sa Ti náhodou „zapáči“, si ho budeš môcť aj osvojiť. Čo keby si tak začala uvažovať rozumne a postupne sa na PR s manželom pripravila , najprv sa prihlásila sa do školy na tú maturitu a od septembra si ju za dva roky dorobila a potom si spravila kurz na PR, na ktorý treba tiež čakať, no a až potom si dala žiadosti do DeD a počkala, ako to dopadne, či Ťa vôbec DeD vyberie ako vhodnú kandidátku na PR. Máš vôbec predstavu koľko vyškolených PR sa nevie a nemôže zamestnať v žiadnom DeD na Slovensku? Patrím medzi nich a spĺňam všetky zákonom stanovené podmienky na miesto PR, mám vytvorené výborné rodinné, bytové podmienky a mám aj vzdelanie a prípravu a rozoslané nespočetné množstvo žiadostí. Zdá sa mi to celé prešpekulované??? Adoptovať dieťatko, ak naozaj po ňom s manželom úprimne túžiš, sa dá aj bez maturity!
maria (2.4.2012, 17:45:25) Odpovedz Odpovedz
profesionalny rodič
Dobry den chcela by som sa informovať ohladom tej maturity či je podmienkou keby som sa chcela stať profesionalnym rodičom sme manželia ktorí nemame deti a tak trošičku začíname uvažovať o adopcii neda sa s detskym domovom dohodnuť , ja nemam matiritu ,keby sa nam babetko zalubilo tak by sme si ho adoptovali.
Helena (1.4.2012, 22:49:50) Odpovedz Odpovedz
som PR už 19 mesiacov
Moji milí "záujemcovia". Samozrejme, že najprv musí byť KURZ !!! Ja som robila v Poprade na UPSVRe. sama som si zašla na príslušnými pracovníkmi - našla som si ich mená na internete. Kurz trval 2 mesiace. prvý mesiac týždenne 4 -5h na UPSVARe. Ďalší mesiac 1x týždenne v detskom domove /formou/ prednáškou, diskusií, stretnutí s PR. Treba mať výpis z registra trestov /čistý/ :-) samozrejme. stredoškolské vzdelanie /maturita/. Dĺžka kurzu závisí od toho, ako sa to "dohodne", či sa potiahne školenia dlhšie, ako často, sú to presne stanovené hodiny. Po obdržaní certifikátu si treba dať žiadosť do DD a čakať. ... ja to ale náročné, nie školenie, ale život a práca ... chce to pevné nervy, vytrvalosť, nadhľad a lásku aj odhodlanie vydržať...nie je to len o detičkách, je to hlavne o nás, o celej rodine, o odriekaní, o zmene životného štýlu, zvykoch, zlozvykoch, chuti a láske...prajem veľa síl
Viktor Blaho (29.3.2012, 13:26:46) Odpovedz Odpovedz
Re: Profirodičovstvo na konci pravicovej vlády
Súhlasím, samozrejme, že sa niečo urobilo, najmä vďaka vytrvalosti pani Blahovej a jej priateľov okolo! Či na prospech najmä potrebám detí v náhradnej starostlivosti profesionálnych rodín ukáže až budúcnosť. Škoda, že sa pre skrátené volebné obdobie nedalo urobiť viac, pretože plne súhlasím tiež aj s tým, že doterajšie zmeny nie sú ani zďaleka stále dostatočné. Chcelo by to vylepšiť najmä podmienky a starostlivosť o pestúnske rodiny. Chcelo by to ešte otvoriť lepšie možnosti umiestnenia aj starších detí do PR, chcelo by to dôslednejšie uplatňovať zákonnú prioritu umiestňovania detí do PR, nie len tých do 6 rokov, chcelo by to zabezpečiť kvalitnejší výber riaditeľov DeD, ktorí sú stotožnení s tým, že najlepší domov pre deti je rodina a aj pre to niečo budú robiť, chcelo by to zabezpečiť kvalitnejší výber profesionálnych rodičov. Chcelo by to lepšie zabezpečiť profesionálne rodiny, pre ktoré sa starostlivosť o im zverené deti, a potom už o mladých dospelých občanov stáva celoživotnou záležitosťou, atď, atď. Treba dúfať, že nová vláda sa poučila z chýb z minulosti a bude pozitívne pokračovať v skvalitňovaní života detí odkázaných na náhradnú starostlivosť. Uvidíme a aj pomôžeme!
Hanka (28.3.2012, 18:58:00) Odpovedz Odpovedz
Profirodičovstvo na konci pravicovej vlády
http://www.christ-net.sk/node/1391 Profirodičovstvo na konci pravicovej vlády 1. marec 2012 - 11:29 poslal Igor Barták Viacerí pravicoví politici na čele s Natáliou Blahovou sa tešili z novoprijatých zmien v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí. Mimo iné hovorili aj o väčšej podpore profesionálnych rodín. Námietky, že prijaté zmeny neriešia situáciu dostatočne, veľmi neprijímali a diplomaticky ich zmietli pod stôl. Preto neprekvapuje, že malý prieskum ohľadom možnosti vytvárania profirodín stále pripomína situáciu z čias ministrovania Viery Tomanovej. Oslovené boli vybrané detské domovy zo západného, stredného i východného Slovenska. Z celkového počtu 14 oslovených detských domovov poslalo odpoveď sedem z nich. Kladne sa vyjadril len jeden detský domov, ostatné uviedli, že nemajú voľné miesto na profesionálneho rodiča.
Viktor Blaho (27.3.2012, 23:39:28) Odpovedz Odpovedz
Re: Mám záujem
Nuž treba zháňať tak, aby ste aj pozháňali. Keď si prečítate túto diskusiu podrobnejšie, požadované informácie nájdete. Informácie o profesionálnej rodine nájdete aj na podstránkach tejto stránky alebo aj na www.upsvar.sk.
Katarína Válkyová (27.3.2012, 17:47:26) Odpovedz Odpovedz
Mám záujem
Dobrý deň, mám záujem stať sa profi rodičom...zháňam podmienky. Bývam v Šintave a môžete ma kontaktovať na horeuvedenom e-maile...prosím a ´dakujem
Viktor Blaho (27.3.2012, 16:23:57) Odpovedz Odpovedz
Re: Cenzúra
Dobrý deň! Zjavne sa mýlite! O bútľavej vŕbe som písal ja a vôbec to nebolo o tejto diskusii. Asi by bolo dobré si pozorne prečítať niečo o prevádzkovateľovi tejto stránky, na základe čoho by ste mohli zistiť, že v našom záujme nemôže byť brzdiť túto diskusiu. Čo by sme z toho mali? Boli by sme sami proti sebe! Veď je to nezmysel! My nie sme tí, ktorí rozhodujú o umiestňovaní detí do náhradných rodín, ale snažíme sa presadiť, aby sa ich tam dostalo čo najviac.
Mária (26.3.2012, 13:53:34) Odpovedz Odpovedz
Cenzúra
Súhlasím s Hankou, že tu vládne cenzúra a chyba je len a len vo Vás, že sa nedá na stránku prispievať, nezavádzajte ľudí.Nechápala som, prečo Váš prispievateľ napísal, že už ani bútľavé vŕby nie sú tým, čím bývali.Teraz už viem , na čo narážal.Aj my tu píšeme v nádeji, že sa možno niečo zmení ohľadom PR a mnohí v beznádeji z úporného hľadania DeD, ktorý by nás zamestnal ako PR.Nie je to vo Vašej moci zmeniť ani nijako ovplyvniť.Zbytočné slová.Stará, bezmocná a opadaná vŕba.
Soňa Balážová (19.3.2012, 15:38:33) Odpovedz Odpovedz
Re: Informácie o profesionálnej rodine
Dobrý deň pani Erika, pokiaľ chcete vykonávať prácu profesionálneho rodiča, musíte spĺňať podmienky stanovené zákonom: minimálne stredoškolské vzdelanie, čistý register trestov a absolvovanie špeciálnej prípravy pre vykonávanie práce profesionálneho rodiča. Túto prípravu Vám môžu poskytnúť na UPSVaR-e v krajskom meste, Úsmev ako dar alebo OZ Návrat. Po absolvovaní prípravy si môžete podať žiadosti do detských domovov, prípadne krízových centier, ktoré profesionálnych rodičov zamestnávajú.
Viktor Blaho (19.3.2012, 11:31:58) Odpovedz Odpovedz
Re: cenzúra?
Dobrý deň! Určite nie je v našom záujme obmedzovať čas kedy sa dá a kedy nedá prispieť do tejto diskusie. Problém zrejme bude mimo tejto stránky.
Erika Lehocká (18.3.2012, 8:59:57) Odpovedz Odpovedz
Informácie o profesionálnej rodine
Dobrý deň! Mám záujem o vykonávanie práce "profesionálneho rodiča". Volám sa Erika Lehocká. Mám 53 rokov, som vydatá a bývam v Tomášovciach v rodinnom dome. Mám 3 dospelé deti, ktoré už majú svoje samostatné bývanie. Chcem vás poprosiť o radu, aké kritéria musím spĺňať, aby mi boli zverené deti do výchovy. Vopred ďakujem na informácie. S pozdravom Erika Lehocká
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   Pridaj príspevok Pridaj príspevok

DETSKÉ CENTRUM
SLOVENSKO

prvá slovenská spoločnosť 
pre pomoc deťom 
v náhradnej starostlivosti

dcded_230


Kontakt:


Detské centrum Slovensko
Child Centre Slovakia


K. Sidora 134
034 01 Ružomberok
Slovak Republic


GEO Location:

Lat. 49.066357 Long. 19.300817


tel. +421 44 43 41 636

fax +421 44 43 41 636

mobil +421 903 731 750

e-mail: detskecentrum(zavinac)detskecentrum.sk

 

Bankové spojenie:


VÚB 294547342/0200
BIC (SWIFT): SUBASKBX 
IBAN: SK7502000000000294547342

 

TATRA BANKA 2928876551/1100

BIC (SWIFT): TATRSKBX

IBAN: SK57 1100 0000 0029 2887 6551

 

IČO: 30226112

DIČ: 2020589098


Právna forma:
občianske združenie registrované Ministerstvom vnútra SR pod č. VVS/1-900/90-3487 dňa 15. 2.1991

 

najstaršia mimovládna, nezisková, dobrovoľnícka organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, pre pomoc a podporu deťom žijúcim v detských domovoch a v rodinných formách náhradnej starostlivosti, formujúca sa od roku 1979,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie14032/2006-I/21AK,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie prípravy profesionálnych náhradných rodičov, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie 14032/2006-I/21AK.


Dr.Oetker, s.r.o.

    generálny partner

    pre aktivity v prospech pomoci deťom
    v náhradných rodinách

droetker_282

 

 


• partneri pokračovanie •

 

 

 

Spolupracujúce organizácie:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR


 

 

upsvar_logo_286

 

 

 

logozznded_280

 

logo_anr_125

 

Asociácia náhradných rodín

 

 

Dokumenty

Zákon o rodine

Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov ...,

 

Vyhláška MPSVaR SR č. 103/2018 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Zákonník práce

 

Program Centra pre deti a rodiny Detského centra Slovensko

Stanovy DC-SK

 

Platné pravidlá pretekov turistickej zdatnosti pre deti a mládež z detských domovov v SR zo 6. 5.2019


Kultúrno - poznávacia činnosť pre preteky turistickej zdatnosti detí a mládeže z detských domovov v roku 2019

 

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANEValid XHTML 1.0! Valid CSS!