Detské centrum Detské centrum Základné informácie Projekty DC Plán
podujatí
Pomôžte
nám
Ďakujeme
za pomoc
Archív Diskusia
Detské centrum Diskusia > Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? SK   I   EN   I   PL   I   DE   I   FR
Späť
Detské centrum

Mapa stránky

Vyhľadávanie

INTRANET DC
Máte záujem stať sa profesionálnym náhradným rodičom? Vytlač článok Vytlač článok

Vážení profesionálni náhradní rodičia, záujemci o túto profesiu ale aj ďalší návštevníci tejto web stránky, zapojte sa prosím do diskusie na  tému, ako sa Vám podarilo (ne)zamestnať ako profesionálny rodič. Zdá sa, že problém plných detských domovov nie je v nezáujme o profesiu profesionálneho rodiča, ale ešte stále skôr v nezáujme alebo v neschopnosti tých, ktorí by mali zariadiť, aby podľa možnosti všetky deti mohli vyrastať v rodine. Túto diskusiu môžete použiť aj pokiaľ hľadáte zamestnanie ako profesionálny rodič, resp. pre zamestnávateľov, ak hľadajú profesionálnych rodičov.

 

Na Vaše otázky za DC-SK budú odpovedať:

 

vblprezident_180_225

PaedDr. Viktor Blaho, prezident(e-mail code)detskecentrum.sk

prezident DC-SK

 


PhDr. Silvia Pančíková, pancikova(e-mail code)detskecentrum.sk

riaditeľka pobytových opatrení CDR DC-SK,

 

sona_100_290


Mgr. et Bc. Soňa Balážová, psycholog(e-mail code)detskecentrum.sk

psychológ CDR DC-SK,

 

Očakávame tiež, že do diskusie sa zapoja aj ďalší navštevníci tejto  stránky, či to už budú odborníci k danej téme, profesionálni a iní náhradní rodičia alebo aj laická verejnosť.

 

E-mailová adresa diskutujúceho (ak ju diskutujúci uvedie), je prístupná, keď kliknete v diskusnom príspevku na jeho meno!

 

 

2% KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANE

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   Pridaj príspevok Pridaj príspevok
Bea (25.8.2013, 21:43:35) Odpovedz Odpovedz
profi rodic
Dobry den, chcela by som vediet, ci mozem robit profi rodica ked som rozvedena, mam 51 rokov, vychovala som 2 deti, ale nemam maturitu. Byvam s dcerou v rodinnom dome.
Miriam Sokolova (25.8.2013, 11:32:45) Odpovedz Odpovedz
Chcem sa stať profi rodičom.
Som mama 8 detí napriek tomu by som sa rada stala profesionálnou mamou .Myslím si,že mám velmi dobrý záklkad.S manželom sa snažíme deti viesť k samostatnosti a zodpovednosti.Deti máme obaja velmi radi a pocit,že možeme pomocť nechcenému dieťaťu je velký poradte nám ako na to dakujem.
zuzana (14.8.2013, 14:49:56) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: Re: Re: Profesionálny rodič- pre Zuzanu
Dobry den.Aby som blizsie k tomu vyjadrila svoju predstavu ohladne bytu.Vzhladom nato.ze jedna z dvoch detskych izieb je mensia je samozrejme.ze je v nej jedno dieta.Druha je omnoho priestranejsia dokonca aj novy elsktr.rozvod je prisposobeny 4detom.Takto som to prezentovala aj ded.Ja nechcem deti bio a deti z ded vyclenovat a delit.Samoztejme chcem.aby deti z ded obyvali izbu s dcerou.pretoze chcem aby sa citili prijate do rodiny ako bnimam to.ze je to prirodzene ich zaclenit a nie odselovat.V obyvacke len prespim sluzi neustale ako obyvacka kde sa odohrava bezny rodinny zivot ci slesodovanie tv.hranie spol.hier rodinne navstevy apod.Praveze na navsteve sa byt ded pacil ako priestranny slnecny a taktiez je cerstvo zrekonstruovany.Zial moj nazor je.ze tam bolo viac ludi o tuto poziciu tak asi tak.Ale ruku na srdce.Kolko je profirodin so cvijimi bio detmi a z ded a su 6deti a 2dospele osoby a maju tiez 3izb .byt?popripade aj domace zvieratko.
Viktor Blaho (12.8.2013, 17:58:18) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: Re: Profesionálny rodič- pre Zuzanu
Hanka, neviem prečo si až taká priama. Mne vôbec nevychádza, že Zuzana má len 3 izbový byt. A keby aj hneď áno, svoje 2 deti môže dať do jednej izby a ďalšiu izbu môže vyčleniť ďalším deťom. Ok?
Hanka (10.8.2013, 9:52:58) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Re: Profesionálny rodič- pre Zuzanu
Ahoj Zuzana. Neviem, či vôbec chceš počuť odpoveď. Píšeš, že každé z Tvojich dvoch detí má po jednej izbe a Ty spíš v obývačke, z čoho mi vychádza, že máš 3 izbový byt, v ktorom Tvoja trojčlenná rodina obýva všetky izby a už žiadna nie je voľná. Kde chceš ubytovať deti, ktoré by Ti poprípade DeD zveril? Vieš, že môžu byť až 3, môže to byť súrodenecká skupina, ktorú nejde rozdeliť. Zrejme si svoje bytové podmienky takto prezentovala zamestnancom DeD, ktorí boli u Vás v byte na návšteve a im sa veľkosť Tvojho bytu nepozdávala ( čo sa teda pravdupovediac nepozdáva z Tvojho opisu ani mne).Takže sa nečuduj a nebuď sklamaná, že Ťa neprijali – nespĺňaš jednu zo základných podmienok - bytové resp. priestorové pomery. Jednoducho zamestnanci DeD chceli vidieť do akej domácnosti deti umiestnia. A zrejme niečo nebolo v poriadku - ale to Ti určite vysvetlili.
zuzana (5.8.2013, 18:01:52) Odpovedz Odpovedz
Re: Re: Profesionálny rodič
Prijemny den prajem.Mam otazku,na ktoru netusim ci najdem odpoved?Po priprave na prof.a domacej priprave uz niekolko rocnej blizk.zeych pribuznych sa mi stale vec.ze aj ked som presla pohovorom 3 osych.testami pri vyberovom konani pri obhliadke bytu az potom mi dali vediet.ze neuzavru di mnou prac.pomer koli dokoncovacim pracam.ktore su vo final.faze.Je mi luto.ak clovek vynaklada usilie preto.aby deti prichsdzajuce donasej rodinysa citili .ze tu maju svoje miesto krachne na zaklade ani neviem coho.Preto sa pytam aku rozlohu by som mala mat samoziviyelka s dvoma 11r.chlapcom a 8r.dievcatkom.Syn ma samostatnu izbu.dcera tiez vacsiu a ja velku obyvacku.Ako a podla coho sa zohladnuju byt.podmienky?Dakujem.
Denisa (1.8.2013, 11:08:42) Odpovedz Odpovedz
ZŤP a profesionálny rodič
Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať, či sa môže stať profesionálny rodič aj osoba ŤZP s postihnutím bedrových kĺbov, ktoré sa prejavuje miernym krívaním a postupom času bude potrebné ich vymeniť. Ďalšou otázkou je, či je príprava na profesionálneho rodiča, respektíve vykonávanie ovplyvnené skutočnosťou, že som vyštudovala na vysokej škole odbor sociálna práca? Som rozvedená a mám dve vlastné deti vo veku 12 a 10 rokov a okrem nich mám dieťa v pestúnskej starostlivosti, chlapec má 17 rokov a mám ho vlastne v opatere už 15 rokov.
Soňa Balážová (1.8.2013, 10:14:42) Odpovedz Odpovedz
Re: CHCEM SA STAT PROFI MAMOU
Dobrý deň pani Mária, pokiaľ máte záujem stať sa profirodičom, skúste si dať žiadosť aj do vzdialenejších domovov, pokiaľ ich zaujmete tak riaditeľ môže zamestnať aj profesionálneho rodiča z väčšej vzdialenosti. Okruh 50 km sa síce uvádza vo vyhláške, ale je to len DOPORUČENIE pre riaditeľov (ktoré má samozrejme svoje plusy a mínusy).
Soňa Balážová (1.8.2013, 9:39:45) Odpovedz Odpovedz
Re: Profesionálny rodič
Dobrý deň pani Kovalčíková, profesionálny rodič musí spĺňať podmienky: vzdelanie ukončené minimálne maturitou, čistý register trestov a absolvovanie špecializovanej prípravy pre túto profesiu. Táto príprava trvá 60 hodín a po ukončení prípravy dostanete certifikát o absolvovaní a psychologický posudok či ste vhodným kandidátom na túto profesiu. Následne si môžete podávať žiadosti o prijatie do zamestnania do detských domovov, ktorý sa rozhodne, či Vás zamestná (podľa toho aké dieťa ste ochotná prijať a aké deti oni potrebujú umiestniť). Pokiaľ máte záujem o prípravu, môžete ju absolvovať aj v našom zariadení, všetky informácie sú zverejnené na našej stránke Projekty DC
Mária (1.8.2013, 8:54:58) Odpovedz Odpovedz
CHCEM SA STAT PROFI MAMOU
Dobry den, mam zaujem stat sa profi mamou. Pracujem v DeD ako pedagogicky vychovavatel a vidim ze tato cesta je pre deti spravna... Nas DeD ale takuto moznost neposkytuje .. prosim ako treba postupovat, ked najblissi DeD je 80 km a v zakone sa pise ze by to mal byt DeD v bliskosti bydliska... dakujem
Barbora Kovalčíková (30.7.2013, 19:42:55) Odpovedz Odpovedz
Profesionálny rodič
Dobrý večer. Už dlhú dobu uvazujem nad tým stat sa profesionálnym rodicom. Som vydatá, mame jedneho 7 rocneho syna. Mam ukončené vysokoškolské vzdelanie 1 stupna. Specialnu pedagogiku a pedagogiku mentalne postihnutych. Prosím vás môzte mi napísať čím všetkým musím prejst aby som sa mohla stat profesionalnym rodicom? Dakujem
Olina (30.7.2013, 12:09:53) Odpovedz Odpovedz
Re: aj ja chcem byt profirodicom
Sú to klamári, každý chce len na svojom hrabať, je také porekadlo o čechoch a úplne platí aj na Slovákov najmä v oblasti sociálnej: " Iné hovorí, iné robí a iné si myslí..." Nechcú profi rodičov pretože by museli prepustiť tú hroznú kopu vyhcovávateľov, ktorí tie deti aj tak iba strážia aj to zle, preto neamjú deti žiadne výsledky a všetky sa schovávajú za akési plány a podobné blbosti, a pritom sú to len písmená na papieri nič viac.. tento biznis už dávno nie je o deťoch bohužiaľ-- Sám vidíte ako vás preháňajú a v skutočnosti nikoho nechcú a nepotrebujú a keď vás vezmú tak z vás spravia najhoršieho človeka na svete a všetkým dajú naznámosť, ako ste to nezvládli i keď opak je pravdou. No myslím si že raz sa to skončí, na každého raz príde aj na despotických riaditeľov DeD... Tomu verte
janko hrasko (26.7.2013, 15:19:41) Odpovedz Odpovedz
aj ja chcem byt profirodicom
ja toto vidim takto/ aj DD si varia svoju polievocku lebo mi povedia,aby so m prisiel a potom mi povedia nieco ,co by mi mohli povedat aj do telefonu a ja sa trepem zbytocne,akoby spestrit im stereotyp zivota a predstavte si ,keby profirodicia rozobrali DD ako na suciastky, o com by rozpravali it ,nechapem ked je vychova v DD draha a profirodicia lacnejsi.este rozmyslame o 50 km.
Viktor Blaho (14.7.2013, 18:32:55) Odpovedz Odpovedz
Re: Rušenie miest profi rofičov
Dobrý deň! Aj keď profesionálne rodiny majú zo zákona prioritu, zákony striktne nútia detské domovy umiestňovať do profesionálnych rodín len deti do 6 rokov. Tam kde to myslia vážne, že "každé dieťa potrebuje rodinu", darí sa umiestňovať do profesionálnych rodín aj deti staršie. Je to len o ľuďoch a o nepružnom obrovskom "molochu" štátnych detských domovov s centrálnym riadením.
Alena (12.7.2013, 14:25:42) Odpovedz Odpovedz
Rušenie miest profi rofičov
Dobrý deň, keďže tu všetci diskutujú o miestach profi rodičov, aké je to úžasné ako sa to podporuje, ako sa vytvárajú, ako sa deti umiestňujú. Chcela by som sa spýtať prečo sa teda v niektorých domovoch tieto miesta rušia (údajne organizačnými zmenami) a nové sa nevytvárajú, potom to vôbec nedáva zmysel, nielen táto diskusia ale ani prípravy, chcenie, hľadanie práce musí byť zúfalstvo. Mám kamarátku a im zrušili pracovné miesta, že vraj nemajú pre nich už prácu, a pritom v domove je skoro 70 detí aj detí okolo sedem rokov a myslím si že sa ich nevedeli zbaviť ( boli tam 4 roky a mali výborné výsledky s deckami) a fleky potrebujú pre známych alebo niekoho iného. Na toto sú nejaké zákony alebo ako sa to tu vlastne riadi, myslím v štáte. Ďakujem za skorú odpoveď.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   Pridaj príspevok Pridaj príspevok

DETSKÉ CENTRUM
SLOVENSKO

prvá slovenská spoločnosť 
pre pomoc deťom 
v náhradnej starostlivosti

dcded_230


Kontakt:


Detské centrum Slovensko
Child Centre Slovakia


K. Sidora 134
034 01 Ružomberok
Slovak Republic


GEO Location:

Lat. 49.066357 Long. 19.300817


tel. +421 44 43 41 636

fax +421 44 43 41 636

mobil +421 903 731 750

e-mail: detskecentrum(zavinac)detskecentrum.sk

 

Bankové spojenie:


VÚB 294547342/0200
BIC (SWIFT): SUBASKBX 
IBAN: SK7502000000000294547342

 

TATRA BANKA 2928876551/1100

BIC (SWIFT): TATRSKBX

IBAN: SK57 1100 0000 0029 2887 6551

 

IČO: 30226112

DIČ: 2020589098


Právna forma:
občianske združenie registrované Ministerstvom vnútra SR pod č. VVS/1-900/90-3487 dňa 15. 2.1991

 

najstaršia mimovládna, nezisková, dobrovoľnícka organizáciou s celoslovenskou pôsobnosťou, pre pomoc a podporu deťom žijúcim v detských domovoch a v rodinných formách náhradnej starostlivosti, formujúca sa od roku 1979,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie14032/2006-I/21AK,

držiteľ akreditácie udelenej Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na vykonávanie prípravy profesionálnych náhradných rodičov, číslo rozhodnutia o udelení akreditácie 14032/2006-I/21AK.


Dr.Oetker, s.r.o.

    generálny partner

    pre aktivity v prospech pomoci deťom
    v náhradných rodinách

droetker_282

 

 


• partneri pokračovanie •

 

 

 

Spolupracujúce organizácie:Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR


 

 

upsvar_logo_286

 

 

 

logozznded_280

 

logo_anr_125

 

Asociácia náhradných rodín

 

 

Dokumenty

Zákon o rodine

Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov ...,

 

Vyhláška MPSVaR SR č. 103/2018 Z.z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

 

Zákonník práce

 

Program Centra pre deti a rodiny Detského centra Slovensko

Stanovy DC-SK

 

Platné pravidlá pretekov turistickej zdatnosti pre deti a mládež z detských domovov v SR zo 6. 5.2019


Kultúrno - poznávacia činnosť pre preteky turistickej zdatnosti detí a mládeže z detských domovov v roku 2019

 

 

 

2%

KLIKNITE A POUKÁŽTE NÁM 2% Z VAŠEJ DANEValid XHTML 1.0! Valid CSS!