|
V dňoch 24. -25. septembra 2011 sa slovenský reprezentačný výber z najúspešnejších futbalových mužstiev z detských domovov v SR, zložený z futbalistov z Detského domova Hriňová, z Detského domova v Tŕní, DeD z Kremnice, z B. Bystrice a z Detského centra, zúčastní Medzinárodného futbalového šampionátu detí z detských domovov vo Varšave organizovaný asociáciou "Hope for Euro”. 32 družstiev z Poľska a ďalších európskych krajín ( Slovensko, Ukrajina, Rusko, Česká republika, Anglicko, Francúzsko a i.) si tu zmerajú sily a zároveň budú bojovať o účasť na budúcoročnom šampionáte detí z detských domovov vo Varšave, ktorý bude zaujímavý najmä tým, že v roku 2012 bude Poľsko spolu s Ukrajinou krajinami, kde sa bude odohrávať európsky futbalový šampionát UEFA, skrátene nazývaný EURO 2012.
Cieľom podujatia “Hope for Euro” je motivovať a podporovať mladých športovcov z detských domovov, odhaľovať talentovaných jedincov aj tímových hráčov, rozvíjať sociálne vzťahy detí, aj tie medzinárodné. Viac infromácií je možné si prečítať na stránke: http://nadziejanaeuro.pl/pl/o_mistrzostwach.html
Prvé, druhé a tretie miesto bude okrem postupu odmenené aj vecnými cenami. Organizátor udelí taktiež individuálne ocenenia v nasledujúcich kategóriách:
- Kráľ gólov
- Kráľ asistencií
- Najlepší brankár
- Najvšestrannejší hráč
A tu je rozlosovanie skupín:
| GRUPA A | GRUPA B |
| 1. Rosja |
1. Ukraina |
| 2. Gdańsk |
2. Więcbork |
| 3. Gliwice |
3. Kozienice |
| 4. Wola Gałęzowska |
|
| GRUPA C | GRUPA D |
| 1. Słowacja |
1. Czechy |
| 2. Toruń |
2. Gołotczyzna |
| 3. Komarno |
3. Łódź |
| 4. Supraśl |
4. Puławy |
| GRUPA E | GRUPA F |
| 1. Francja |
1. Anglia |
| 2. Szczecin |
2. Warszawa (DZK United) |
| 3. Kłobuck |
3. Łochów |
| 4. Warszawa (Chłopcy z Koła) |
4. Lublin |
| GRUPA G | GRUPA H |
| 1. Warszawa (Dom Dziecka Jaktorowska) |
1. Warszawa (FC Chata) |
| 2. Falbogi |
2. Dębinki |
| 3. Bystrzyca Górna |
3. Trzemeszno |
| 4. Kołaczkowo |
4. Rybnik |
Držíme palce slovenskému mužstvu “Child center Slovakia” a veríme, že to bude pre nich úspešný a nezabudnuteľný šampionát!
V rámci prípravy na "HOPE FOR EURO 2011" Detské centrum zorganizovalo v nedeľu 18. 9 futbalový turnaj medzi slovenským reprezentačným tímom, ktorý nás bude reprezentovať v Polsku a futbalistami z Detského domova v Ružomberku a Diagnostického centra v Ružomberku.
A tu sú výsledky, podľa ktorých sa najviac darilo mužstvu z Detského domova v Ružomberku:
Reprezent. výber - DgC Ružomberok 12 : 4 DeD Ružomberok - Reprezent. výber 10 : 8 DeD Ružomberok - DgC Ružomberok 13 : 3
Zopár fotografií z turnaja:

reprezentačný výber z detských domovov SR

futbalisti z Diagnostického centra v Ružomberku

najstarší a najskúsenejší boli futbalisti z Detského domova v Ružomberku, ktorí riadne preverili
aj slovenský reprezentačný tím






To je zatiaľ všetko, neskôr sa ozveme a zverejníme výsledky z Poľska.
- organizační tím z Detského centra v Ružomberku - |